Od 15 lat pomagam jako doradca w sprawach bankowego finansowania zakupów nieruchomości i pożyczek zabezpieczonych hipotekami.22 299 34 40
Jesteśmy częścią:
Jesteśmy częścią:
Bezpłatne usługi pomocy w kontaktach z bankami. Sprawdź też mój kalkulator rat kr. hipotecznego - polecam, twój doradca kredytowy w Warszawie Jacek Kur

Jacek Kur
Czy można przewalutować kredyt hipoteczny

Przewalutowanie kredytu hipotecznego jest możliwe w określonych sytuacjach – nie każdy ma szansę na zmianę waluty, w której zostało zaciągnięte zobowiązanie. Jakie warunki należy spełnić, aby móc przewalutować kredyt? Kto powinien się zastanowić nad zmianą zobowiązania z innej waluty na złotówki?

Kto może przewalutowaćKiedyś wnioski o przewalutowanie kredytu hipotecznego były dość popularne. Obecnie, o czym pisałem w TYM artykule, prawo nakazuje branie zobowiązania w walucie, w której się zarabia. Tym samym najpopularniejsze są pożyczki w złotówkach, ponieważ niewielu Polaków otrzymuje wynagrodzenie w euro czy dolarach. Kto zatem może przewalutować kredyt?

Przewalutowanie kredytu hipotecznego

Taką szansę mają wyłącznie osoby, które zaczęły w trakcie spłaty kredytu zarabiać w innej walucie. Jak się domyślacie, nie jest to częsta sytuacja – dotyczy przeważnie tych wracających z zagranicy do Polski albo w drugą stronę, wyjeżdżających zagranicę na stałe do pracy. Nawet takie osoby nie zawsze decydują się na taki krok, ponieważ może im się to nie opłacać.

Jeżeli Was to dotyczy, najpierw dokładnie przeliczcie, czy warto zmieniać walutę spłaty. Potem będziecie się musieli zwrócić do banku z wnioskiem o przewalutowanie.

Zobowiązanie we frankach

Dziś najczęściej na przewalutowanie decydują się osoby, które zaciągnęły zobowiązanie we frankach szwajcarskich. Z reguły tacy klienci zarabiają w złotówkach, zatem nie ma problemów z tym, jak banki zareagują na ich wnioski o zmianę waluty. Kredyt w złotówkach oznacza dla takich ludzi stabilność i brak zmartwień związanych z ryzykiem kursowym.

© 2023 Jacek Kur - Doradca Kredytów Hipotecznych, Warszawa.
maksymalną zdolność zobowiązań wyliczy za Ciebie doświadczony doradca

Zamów bezpośrednią rozmowę telefoniczną z Jackiem Kur.

Oddzwonię najszybciej jak to będzie możliwe. Prowadzę każdego dnia wiele spotkań z klientami i wtedy nie mogę oddzwonić. Dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych lub przekazywany dalej.
kalkulator pomoże Ci oszacować wysokość rat

Twój numer został przekazany

Dziękujemy