Witamy na naszym ForumKategoria: Kredyt HipotecznyHipoteka na działce rolnej
Andrzej zapytał 4 lata temu

witam,jestem na etapie budowy domu. Buduję systemem gospodarczym, aktualnie wybudowane są piwnice i parter, rozpoczyna się budowa piętra (poddasze). Chciałbym wziąć kredyt hipoteczny na budowę dachu, doprowadzenie domu do stanu surowego zamkniętego i ewentualnie wykończenie. Proszę o informację jakie warunki muszę spełnić i jakie dokumenty będą potrzebne w sytuacji kiedy część domu jest już wybudowana. I drugie pytanie: w naszej miejscowości nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, buduję na podstawie WZ. Działka ma ponad 65a, czy w związku z nową ustawą o sprzedaży gruntów rolnych, będzie możliwe udzielenie kredytu hipotecznego na moją nieruchomość? pozdrawiam

1 odpowiedzi
Jacek Kur Personel odpowiedział 4 lata temu

Witam,
Jeśli uzyskał Pan warunki zabudowy przed wejściem w życie ustawy czyli przed 30.04.2016 i warunki zabudowy i zagospodarowania terenu w całości przeznaczają działkę na cele inne niż rolne, wówczas wielkość działki nie ma znaczenia i może Pan uzyskać kredyt hipoteczny zabezpieczony na tej działce. 
Byłby to kredyt na dokończenie budowy domu do stanu “deweloperskiego” czyli do uzyskania pozwolenia na użytkowanie, albo dokończenie budowy + pełne wykończenie. To Pan decyduje, który wariant Panu odpowiada. 
Pozdrawiam,
Jacek Kur