Od 15 lat pomagam jako doradca w sprawach bankowego finansowania zakupów nieruchomości i pożyczek zabezpieczonych hipotekami.22 299 34 40
Jesteśmy częścią:
Jesteśmy częścią:
Bezpłatne usługi pomocy w kontaktach z bankami. Sprawdź też mój kalkulator rat kr. hipotecznego - polecam, twój doradca kredytowy w Warszawie Jacek Kur

Jacek Kur
Rząd chce przede wszystkim zwiększyć prorodzinny charakter programu, dlatego też proponuje, żeby małżeństwa oraz osoby samotnie wychowujące dwójkę dzieci mogły otrzymać większe dofinansowanie. Mowa tutaj o kwocie w wysokości 20% wartości odtworzeniowej mieszkania.

W przypadku większej liczby dzieci wsparcie wyniosłoby aż 30%.

Zmiany ponadto przewidują, że do kredytu mogą przystąpić osoby ze sobą niespokrewnione, a nie jak dotychczas zstępni, wstępni, rodzeństwo, małżonkowie rodzeństwa, ojczym, macocha lub teściowie nabywcy. Jest to przede wszystkim duży ukłon dla osób niebędących w formalnych związkach.

Najważniejszą jednak zmianą w programie ma być możliwość zakupu mieszkania na rynku wtórnym.

W przypadku rynku pierwotnego limit ceny stanowi 110% wskaźnika przeliczeniowego, a przy rynku wtórnym będzie on wynosił 90%.

Warto przypomnieć, że aktualnie dofinansowanie przyznawane jest singlom albo parom pozostającym w związku małżeńskim, chcącym kupić mieszkanie od dewelopera (tylko rynek pierwotny), dlatego planowane zmiany wydają się być bardzo korzystne dla młodych osób.

Oczywiście niektóre kwestie się nie zmienią. Nadal będzie można ubiegać się o dofinansowanie wyłącznie na zakup pierwszego mieszkania, granica wieku (35 lat) również pozostanie taka sama.

© 2023 Jacek Kur - Doradca Kredytów Hipotecznych, Warszawa.
maksymalną zdolność zobowiązań wyliczy za Ciebie doświadczony doradca

Zamów bezpośrednią rozmowę telefoniczną z Jackiem Kur.

Oddzwonię najszybciej jak to będzie możliwe. Prowadzę każdego dnia wiele spotkań z klientami i wtedy nie mogę oddzwonić. Dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych lub przekazywany dalej.
kalkulator pomoże Ci oszacować wysokość rat

Twój numer został przekazany

Dziękujemy