Wszelkiego rodzaju usługi finansowe cieszą się coraz większą popularnością, począwszy od pożyczek gotówkowych a kończąc na kredytach hipotecznych. Tylko nieliczne grono obywateli może pozwolić sobie na zakup drogich dóbr, a dzięki bankom większe grono osób może pozwolić sobie na większy wydatek. Klienci mogą w spokoju realizować swoje cele i marzenia, na które nie mogliby sobie pozwolić bez zaciągnięcia kredytu.  

Pożyczka czy kredyt to jednak poważna sprawa a ich pozyskanie wymaga czasu. Nie każdy posiada obszerną wiedzę na temat bankowości i rynków kredytowych a opierając się jedynie na radach bliskich osób, nierzadko może przysporzyć sobie kłopotów. Najlepszym rozwiązaniem jest pójście po pomoc do doradcy finansowego, który cieszy się coraz większą popularnością i znacznie zyskał na wiarygodności na przestrzeni ostatnich kilku lat. 

Korzystanie z usług doradcy finansowego 

Korzystanie z usług profesjonalnego doradcy ma ogrom zalet. Dzięki jego rozległej wiedzy i nieustannemu monitorowaniu rynku kredytowego, jest on najpewniejszym źródłem informacji i godną zaufania osobą, której zalecenia powinniśmy zdecydowanie brać pod uwagę. W przeciwieństwie do naszej rodziny czy przyjaciół, od których tak chętnie przyjmujemy rady, doradca finansowy to osoba która: 

  • zna się na tym, co robi, 
  • ma pełną świadomość aktualnego stanu rynku, 
  • zna szczegóły ofert wielu instytucji finansowych, 
  • jest na bieżąco ze zmianami w przepisach dotyczących kredytów gotówkowych i hipotecznych. 

Decydując się na skorzystanie z pomocy specjalisty, możemy być pewni, iż pomoże on nam podjąć dobrą decyzję, wybierając najlepszą z możliwych opcji, a dzięki jego pomocy nie tracimy swojego cennego czasu na próbę zrozumienia tematów związanych z zaciąganiem kredytu. Doradca jest w stanie przedstawić nam całą tę wiedzę podczas jednego spotkania lub nawet rozmowy telefonicznej. 

Pomoc w dokumentach 

klient podpisujący dokumenty

Zawód doradcy finansowego istnieje po to, by ułatwiać klientom proces zaciągania pożyczki. Dlatego korzystając z jego usług, nie trzeba martwić się o jakiekolwiek problemy z dokumentacją, ponieważ doradca czuwa nad wszystkim i pomaga w sporządzeniu niezbędnych dokumentacji, takich jak chociażby wniosek kredytowy.  

Oferta tworzona specjalnie dla danego klienta 

Kolejnym plusem współpracy z doradcą finansowym, jest znaczne zwiększenie szansy na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt poprzez pomoc w złożeniu go do kilku różnych banków jednocześnie. Można także liczyć na pomoc w rzetelnym porównaniu ofert różnych banków oraz dokładne wyliczenie naszej zdolności kredytowej, przy uwzględnieniu indywidualnych preferencji, ograniczeń i możliwości. Dzięki jego pomocy możemy być pewni, że wybraliśmy ofertę, która nie tylko jest w pełni spersonalizowana, ale również zapewnia nam najlepsze warunki. 

Wsparcie w każdej sytuacji 

Istnieją zawody, które swoją specyfiką odchodzą daleko od norm narzucanych przez politykę banków. Chodzi tu głównie o zawody które wymagają od nas częstych wyjazdów za granicę, co może powodować komplikacje podczas starania się o kredyt. Nasz doradca jest w stanie wyjść nawet z takiej sytuacji i znaleźć rozwiązanie poprzez wytyczenie pełnomocnika, który zawsze będzie na miejscu i uchroni klienta od odkładania swoich obowiązków zawodowych po to, aby wrócić do domu.  

Podsumowując, aby nad klientem i jego finansami czuwał profesjonalista, warto zwrócić się po pomoc do doradcy finansowego. Taka osoba sprawdzi się również w doradztwie w zakresie inwestowania, oszczędzania czy optymalnego zarządzania finansami w gospodarstwie domowym. 

Pytania i Odpowiedzi

Czym zajmuje się doradca finansowy?

Doradca finansowy może pomóc nam w znalezieniu odpowiedniej dla nas oferty, kompletowaniu wniosków i ich składaniu do różnych banków. Doradzi również w sprawach inwestycji, oszczędzania oraz wielu innych kwestiach związanych z finansami. 

Często wyjeżdżam za granicę. Czy uniemożliwi to otrzymanie kredytu?

Zdecydowanie nie. W sytuacji, gdy starając się o kredyt, klient nie może być w kraju tak często jak potrzeba, specjalista zaleca wytyczenie pełnomocnika, który będzie reprezentował klienta.