Rodzaje kredytów hipotecznych:

Kredyt hipoteczny mieszkaniowy

 • Kredyt hipoteczny może być przeznaczony na: zakup działki, budowę domu oraz zakup mieszkania lub domu od dewelopera albo z rynku wtórnego.

  Zdolność kredytową wylicza się na podstawie dochodów osoby ubiegającej się o kredyt. Maksymalna kwota, którą możecie otrzymać, to 90% wartości nieruchomości. Zatem wkład własny wynosi minimum 10%. Pod względem przepisów maksymalny okres kredytowania to obecnie 35 lat, ale w praktyce w większości banków jest to 30 lat.

Pożyczka hipoteczna

 • Dzięki pożyczce hipotecznej przyznane środki możecie wykorzystać na dowolnie wybrany cel.

  To pieniądze na dowolny cel. Zabezpieczeniem pożyczki jest mieszkanie, dom lub działka. Oprocentowanie będzie wyższe niż w przypadku kredytu na zakup mieszkania albo budowę domu. Co ciekawe, są dwa banki udzielające pożyczki hipotecznej osobie nieposiadającej nieruchomości. W tym przypadku musi ona uzyskać zgodę innej osoby, która taką nieruchomość zgodzi się dać jako zabezpieczenie pożyczki. Na przykład syn lub córka mogą wziąć pożyczkę hipoteczną pod zastaw domu rodziców.

Kredyt hipoteczny konsolidacyjny

 • Konsolidacja kredytów umożliwia obniżenie dotychczasowych rat.

  Możecie skonsolidować wszystkie zobowiązania wobec różnych banków i tym samym uporządkować swoje finanse. Wówczas płacicie tylko jedną ratę, zazwyczaj niższą niż przed konsolidacją. Kredyt hipoteczny konsolidacyjny musi być zabezpieczony mieszkaniem, domem lub działką. Dzięki temu jego oprocentowanie będzie znacznie niższe w porównaniu do kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.

Kredyt hipoteczny refinansowy

 • Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które są niezadowolone ze swojego dotychczasowego kredytu.

  Dzięki temu możecie przenieść swój kredyt hipoteczny do innego banku, który oferuje atrakcyjniejsze warunki. Przy okazji zmiany banku macie szansę zmienić także okres kredytowania, dobrać dodatkowe środki na spłatę innych zobowiązań albo po prostu na dowolny cel.

Pewnie macie wiele pytań, takich jak…

Czy Doradca Kredytowy pomoże mi, gdy mam już dwa kredyty hipoteczne?

Mamy w ofercie kredyt refinansowy i konsolidacyjny. Dlatego możemy pomóc poukładać finanse i budżet naszych klientów. Czasami jednym większym kredytem można zastąpić kilka mniejszych i jeszcze na tym zyskać.

Chcę kredyt na niestandardową nieruchomość, ale banki mi odmawiają. Czy Doradca Kredytowy jest mi w stanie pomóc?

Ze względu na stan prawny na niektóre nieruchomości nie dostaniemy kredytu. Ale jeśli mamy już np. mieszkanie nieobciążone niczym, to możemy wziąć pod to mieszkanie pożyczkę hipoteczną czyli pieniądze na cel dowolny. I za te pieniądze możemy kupić nową, niestandardową nieruchomość.

Ile czasu będę czekać na udzielenie kredytu?

Ten czas będzie krótki. Całość procesu kredytowego zajmie 30 dni a decyzję wstępną otrzymamy już po 7 dniach. Wszystkim się zajmę i poprowadzę przez proces kredytowy „za rękę”.

Jak można szybko otrzymać atrakcyjny kredyt hipoteczny?      ZAPYTAJ SIĘ

[/column_1] [/column]