Dowiedz się jakie są rodzaje kredytów hipotecznych

Spełnij swoje marzenie dzięki sprawnej i skutecznej realizacji kredytu hipotecznego.

Rodzaje Kredytów Hipotecznych

Kredyt Mieszkaniowy

Kredyt hipoteczny może być przeznaczony na zakup mieszkania czy też domu od dewelopera lub na rynku wtórnym, budowę domu albo zakup działki.

Zdolność kredytową wylicza się na podstawie dochodów ubiegającej się osoby. Maksymalny kredyt, który możesz otrzymać to 90% wartości nieruchomości. Zatem wkład własny to min. 10%. Pod względem przepisów maksymalny okres kredytowania to obecnie 35 lat, ale w praktyce w większości banków jest to okres 30 lat.

Pożyczka Hipoteczna

Dzięki pożyczce hipotecznej przyznane środki możesz wykorzystać na dowolnie wybrany cel.

Zazwyczaj musisz być właścicielem nieruchomości, aby móc ustanowić hipotekę jako formę ochrony udzielonej pożyczki. Są natomiast dwa banki, które udzielą Ci pożyczki hipotecznej nawet gdy nie posiadasz nieruchomości. W tym przypadku musisz tylko uzyskać zgodę innej osoby, która taką nieruchomość zgodzi się dać jako zabezpieczenie pożyczki. Na przykład, syn lub córka mogą wziąć pożyczkę hipoteczną pod zastaw domu rodziców.

Kredyt Hipoteczny Refinansowy

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które są niezadowolone ze swojego dotychczasowego kredytu.

Dzięki temu rozwiązaniu możesz przenieść swoje zobowiązanie do innego banku, na bardziej atrakcyjne warunki,  uwzględniając nowe promocje. Dodatkowo możesz skonsolidować przy tym inne zobowiązania takie jak karty kredytowe, czy pożyczki gotówkowe i płacić mniejsze raty miesięczne.  

Kredyt Hipoteczny Konsolidacyjny

Konsolidacja kredytów umożliwia obniżenie dotychczasowych rat.

Możesz skonsolidować wszystkie udokumentowane zobowiązania i za pomocą tego rozwiązania uporządkować swoje finanse oraz spłacać wszystkie zadłużenia jedną ratą w ustalonym terminie. Kredyt konsolidacyjny zabezpiecza się hipoteką. Oprocentowanie kredytu jest niższe od kredytów gotówkowych a okres spłaty dłuższy, dzięki czemu rata będzie niska. 

Moje specjalizacje

Kredyty Hipoteczne - Podział na nieruchomości

Kredyt na Mieszkanie

Przyda Ci się niezależny, skuteczny doradca kredytów hipotecznych, który wyjaśni Ci cały proces, pomoże zebrać konieczne dane i wypełnij wniosek, a następnie zaprezentuje i wynegocjuje dla Ciebie najlepsze warunki kredytowe.

Kredyt na Segment lub Bliźniak

Cieszące się ogromną popularnością segmenty i bliźniaki, usytuowane blisko natury na peryferiach Warszawy, przyciągają uwagę właścicieli ziem oraz niestety nie zawsze doświadczonych małych firm budowlanych.

Kredyt na Kolejną Nieruchomość

Przy pierwszym wniosku było dużo pracy. Teraz będzie nieco łatwiej, ale bank patrzy już na Ciebie inaczej. Mniejszy stres? Więcej czasu dla siebie? Wynegocjowanie konkurencyjnych warunków? Licz na moje wsparcie.

kto pyta nie błądzi

Niektóre pytania o rodzaje kredytów hipotecznych

Co to jest kredyt hipoteczny?

To każde zobowiązanie, którego zabezpieczenie stanowi wpis hipoteki w księdze wieczystej danej nieruchomości. Kredyt hipoteczny może zaciągnąć zarówno osoba prywatna , jak i firma na zakup: działki niezabudowanej, lokalu użytkowego, na spłatę innych zobowiązań (gotówkowych, samochodowych czy spłatę kart kredytowych), a więc nie tylko na zakup mieszkania.

Jaki kredyt mieszkaniowy byłby dla mnie najlepszy?

Niskie oprocentowanie i niska prowizja mogą wydawać się świetnym interesem. Nie dajcie się jednak nabrać na tanie chwyty marketingowe. Najczęściej kryją się tam dodatkowe ubezpieczenia powodujące podwyższenie całkowitych kosztów kredytu mieszkaniowego.

Czym różni się kredyt hipoteczny od pożyczki hipotecznej?

Zasadniczą i najważniejszą różnicą jest przeznaczenie uzyskanych środków. W przypadku kredytu hipotecznego mogą to być: zakup domu i/lub jego budowa, zakup mieszkania, działki itd. Natomiast pożyczka hipoteczna może być przeznaczona na dowolny cel, nawet niezwiązany z nieruchomością. UWAGA! Jeżeli chcecie otrzymać pieniądze na remont lub konsolidację, należy wziąć kredyt hipoteczny, a nie pożyczkę hipoteczną. Remont, wykończenie, przebudowa oraz konsolidacja są celami kredytu hipotecznego, tylko innego typu, ale oprocentowanego tak samo nisko jak kredyt na zakup. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na blogu.

Czym się różni kredyt mieszkaniowy od kredytu na dom?

Kredyt mieszkaniowy zakłada dopełnienie identycznych formalności jak kredyt hipoteczny. Jedną z głównych różnic jest przeznaczenie pieniędzy z tego rodzaju kredytu. W tym przypadku ogranicza się ono do zakupu domu jednorodzinnego, mieszkania, domku letniskowego, garażu, czy też wykupu mieszkania zakładowego lub komunalnego. Ponadto, kredyt mieszkaniowy przyznawany jest tylko osobom prywatnym, natomiast kredyt hipoteczny może zostać udzielony także przedsiębiorcom. Skutkiem tego może być nieco wyższe oprocentowanie niż w kredycie mieszkaniowym, gdyż zwiększa się ryzyko, że przedsiębiorca inwestujący w nieruchomość komercyjną poniesie porażkę i będzie niewypłacalny.

Który bank ma najlepszą ofertę kredytową?

Najlepszy kredyt to z całą pewnością taki, który jest indywidualnie dopasowany do Waszej aktualnej sytuacji finansowej. Niemniej trudno jednoznacznie ocenić, jaka oferta będzie najkorzystniejsza bez przeprowadzenia wywiadu i zapoznania się z Waszymi potrzebami oraz oczekiwaniami. Jedno jest pewne – najlepszy kredyt to taki, który jest przemyślany, poddany dokładnej analizie i porównany w kilku w bankach. Podczas podejmowania tak ważnych decyzji należy pamiętać o złotej zasadzie: „kieruj się głową, nie emocjami”. Mogę zagwarantować, że dzięki mojej pomocy wspólnie wybierzemy dla Ciebie najlepszą z aktualnie dostępnych ofert kredytowych.

Masz pytanie o rodzaje kredytów hipotecznych?

Satysfakcja Moich Kredytobiorców jest bezcenna

Blisko 300 pięciogwiazdkowych opinii, niezliczone podziękowania, a nawet uściski

Opinie klientów

Co sądzą o mnie kredytobiorcy…