Oto jakie wyróżnia się rodzaje kredytów hipotecznych:

Kredyt hipoteczny mieszkaniowy.

 • Kredyt hipoteczny może być przeznaczony na zakup mieszkania czy też domu od dewelopera lub na rynku wtórnym, budowę domu albo zakup działki.

  Zdolność kredytową wylicza się na podstawie dochodów osoby ubiegającej się. Maksymalny kredyt, który mogą Państwo otrzymać to 90% wartości nieruchomości. Zatem wkład własny klienta to min. 10%. Pod względem przepisów maksymalny okres kredytowania to obecnie 35 lat, ale w praktyce w większości banków jest to okres 30 lat.

Pożyczka hipoteczna.

 • Dzięki pożyczce hipotecznej przyznane środki mogą wykorzystać Państwo na dowolnie wybrany cel.

  To pieniądze na cel dowolny, a zabezpieczeniem pożyczki jest posiadane mieszkanie, dom lub działka. Oprocentowanie będzie wyższe niż w przypadku kredytu na zakup lub budowę. Co ciekawe są dwa banki, które udzielą pożyczki hipotecznej osobie, która nie ma nieruchomości. W tym przypadku musi ona uzyskać zgodę innej osoby, która taką nieruchomość zgodzi się dać jako zabezpieczenie pożyczki. Na przykład, syn lub córka mogą wziąć pożyczkę hipoteczną pod zastaw domu rodziców.

Kredyt hipoteczny konsolidacyjny.

 • Konsolidacja kredytów umożliwia obniżenie dotychczasowych rat.

  Mogą Państwo skonsolidować wszystkie zobowiązania wobec innych banków i za pomocą tego rozwiązania uporządkować swoje finanse oraz spłacać wszystkie zadłużenia. Wówczas płaci się jedną ratę, zazwyczaj niższą niż przed konsolidacją. Kredyt hipoteczny konsolidacyjny musi być zabezpieczony mieszkaniem, domem lub działką. Dzięki temu oprocentowanie kredytu będzie znacznie niższe od kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.

Kredyt hipoteczny refinansowy.

 • Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które są niezadowolone ze swojego dotychczasowego kredytu.

  Dzięki temu rozwiązaniu mogą Państwo przenieść swój kredyt hipoteczny do innego banku, który udzieli kredytu na bardziej atrakcyjnych warunkach. Przy okazji zmiany banku mogą Państwo zmienić okres kredytowania lub dobrać dodatkowe środki na spłatę innych zobowiązań lub po prostu na cel dowolny.

Jak można szybko otrzymać atrakcyjny kredyt hipoteczny?      ZAPYTAJ SIĘ