Od 15 lat pomagam jako doradca w sprawach bankowego finansowania zakupów nieruchomości i pożyczek zabezpieczonych hipotekami.22 299 34 40

Jacek Kur
kredyt hipoteczny

Tytułowe pytanie jest bardzo ogólne, dlatego warto najpierw zastanowić się nad tym, na co przeznaczycie kredyt hipoteczny i czy na pewno chcecie go wziąć. Jeżeli będziecie przekonani, że to dobra decyzja, a także znajdziecie nieruchomość, którą zechcecie kupić, powinniście umówić się na spotkanie z dobrym doradcą hipotecznym. W czym specjalista może Wam pomóc? I jak dostać kredyt hipoteczny?

Pierwszą sprawą, nad którą trzeba się zastanowić, jest ta, po co bierzecie kredyt hipoteczny i co chcecie nim sfinansować. Możecie go wziąć na zakup działki, domu, mieszkania, budowę domu na własnej działce, a także na spłatę innego zobowiązania lub uzyskanie zwrotu kosztów poniesionych na budowę albo zakup nieruchomości. Jeżeli pokrywa się to z Waszymi planami, sprawdźcie, co trzeba zrobić, aby dostać pieniądze.

Warunki uzyskania kredytu hipotecznego

Jak dostaćPrzede wszystkim należy mieć odpowiednią zdolność kredytową – banki biorą pod uwagę bardzo różne kwestie, od zarobków, przez koszty utrzymania, rodzaj stosunku pracy, aż po wiek i stan cywilny. Trzeba również, co oczywiste, wybrać dom, mieszkanie lub działkę, na zakup których chcecie przeznaczyć te pieniądze.

O zdolności kredytowej szerzej pisałem tutaj: https://jacekkur.pl/bank-sprawdza-zdolnosc-kredytowa/

Przy tym należy być zdecydowanym na wzięcie zobowiązania – taka informacja pojawia się tu dlatego, że bardzo często klienci rozważają latami czy warto, czy nie warto i tym samym tracą dobre okazje. Rynek nieruchomości ciągle się zmienia, trzeba o tym pamiętać. W momencie, gdy wymienione wcześniej punkty są odhaczone, pora na wybór ofert banków i złożenie wniosków.

Pomoc doradcy finansowego

W czym może Wam pomóc doradca?

  • Sprawdzi stan prawny nieruchomości, którą chcecie kupić;
  • wyliczy zdolność kredytową na podstawie dostarczonych dokumentów;
  • pomoże ustalić strategię działania i rozwiać wątpliwości związane z kwestią zakupu;
  • podpowie, na co zwrócić uwagę przy szukaniu mieszkania, domu lub działki.

Jeśli nie jesteście przekonani, czy macie szansę na otrzymanie pieniędzy, umówcie się na spotkanie z doradcą, który wprost powie Wam, na ile uzyskanie zobowiązania będzie możliwe.

© 2022 Jacek Kur - Doradca Kredytów Hipotecznych, Warszawa.
maksymalną zdolność zobowiązań wyliczy za Ciebie doświadczony doradca

Zamów bezpośrednią rozmowę telefoniczną z Jackiem Kur.

Oddzwonię najszybciej jak to będzie możliwe. Prowadzę każdego dnia wiele spotkań z klientami i wtedy nie mogę oddzwonić. Dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych lub przekazywany dalej.
kalkulator pomoże Ci oszacować wysokość rat

Twój numer został przekazany

Dziękujemy