W zakres mojego bezpłatnego doradztwa kredytowego wchodzi również obsługa zakupu nieruchomości.

Na jaką obsługę zakupu nieruchomości możesz liczyć, jeśli znalazłeś już mieszkanie i chcesz kupić je na kredyt?

  • Aby ustrzec Cię przed zakupem „kota w worku”, dokładnie sprawdzę stan prawny wybranej nieruchomości.
  • Przeanalizuję każdy istotny dokument: księgę wieczystą, zadłużenie na nieruchomości, pozwolenie na budowę, dokumenty gruntowe itp. W ten sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze – unikniesz ponoszenia kosztu zatrudnienia prawnika, który dokonywałby tych weryfikacji.
  • Stworzę taktyczny plan, jak postępować w procesie zakupu i kredytu, żebyś nie stracił zadatku i kupił nieruchomość bezpiecznie oraz w wyznaczonym terminie.
  • Dbając o Twój interes i bezpieczeństwo, przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej, przedwstępnej lub deweloperskiej sprawdzę ją, a także wprowadzę konieczne poprawki. Wskażę, które zapisy możesz i powinieneś negocjować.
Obsługa Zakupu Nieruchomości

Na co możesz liczyć, jeśli dopiero szukasz nieruchomości?

  • Otrzymasz  ode mnie jasne wskazówki, na co zwracać uwagę przy poszukiwaniu wymarzonego mieszkania, segmentu, bliźniaka, domu lub działki budowlanej, aby nie natrafić później na przeszkody w uzyskaniu kredytu.
  • Gdy coś już „wpadnie Ci w oko” powiem, o jakie dokumenty nieruchomości powinieneś poprosić sprzedającego, aby oszczędzić swój czas i stres związany z podjęciem decyzji o zakupie.
  • Dbając o Twój interes i bezpieczeństwo, przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej, przedwstępnej lub deweloperskiej sprawdzę ją, a także wprowadzę konieczne poprawki. Wskażę, które zapisy możesz i powinieneś negocjować.
Obsługa Zakupu Nieruchomości Warszawa

Parę częstych pytań i odpowiedzi odnośnie zakupu nieruchomości

Czego warto się wystrzegać przy zakupie nieruchomości?

Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie nieruchomości to: wybieranie wyłącznie swojego banku; zbyt szybka wpłata zadatku bez sprawdzenia możliwości finansowych; niezwracanie uwagi na zapisy umowne; ustalenie zbyt krótkiego terminu na finalizację zakupu; nieprzemyślana decyzja o zakupie. Warto pamiętać, że nawet jeśli nie planujesz skorzystać z usług doradcy kredytowego, to w Internecie jest mnóstwo przydatnych informacji, które mogą bardzo pomóc w rozsądnym zakupie nieruchomości.

O czym muszę pamiętać przy zakupie nieruchomości?

Aby uniknąć zakupu przysłowiowego kota w worku, należy dokładnie sprawdzić stan prawny wybranej nieruchomości oraz wiarygodnie potwierdzić, że posiada się wystarczającą zdolność kredytową i wkład własny. Należy przeanalizować każdy dokument: księgi wieczyste, zadłużenie na nieruchomości, pozwolenia na budowę, wypisy z rejestrów gruntów itp. Przed podpisaniem dokumentów należy sprawdzić umowę rezerwacyjną, przedwstępną lub deweloperską. Należy przygotować i złożyć w sądzie dokumenty związane z wpisaniem hipoteki banku do księgi wieczystej.

Jaką nieruchomość najłatwiej kupić?

Najprostszy jest zakup mieszkania na rynku wtórnym – jeśli oczywiście stan prawny jest prawidłowy. Mieszkanie od dewelopera to również niezbyt skomplikowana procedura, pod warunkiem, że deweloper zadba o prawidłowość i kompletność dokumentacji. Przy domach zazwyczaj więcej rzeczy trzeba sprawdzić, ale w większości przypadków da się uzyskać kredyt. Podobnie jest w przypadku działek. W przypadku każdej nieruchomości kluczowe jest sprawdzenie wszystkiego przed podpisaniem umowy przedwstępnej.

Czy doradca kredytowy sprawdzi stan prawny kupowanej przeze mnie nieruchomości?

Sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości nie stanowi standardowej czynności doradcy kredytowego. W moim przypadku zaś jest to podstawowa czynność, którą zajmuję się na początku, przed przygotowaniem ofert kredytowych. Po upewnieniu się, że wszystko jest w porządku, możemy przystąpić do dalszych czynności. Robię to bezpłatnie.

W czym może mi pomóc doradca kredytowy?

Doradca kredytowy może sprawdzić stan prawny kupowanej nieruchomości, pomoże Ci ustalić plan działania, wyliczy Twoją zdolność kredytową oraz może dać Ci wskazówki jak szukać domu, mieszkania czy działki.

Dowiedz się szczegółów o zakupie mieszkania

Chcesz dowiedzieć się więcej o kredytowaniu nieruchomości?

Skorzystaj z wartościowych treści…

Masz do mnie pytanie odnośnie zakupu nieruchomości?

Satysfakcja Moich Kredytobiorców jest bezcenna

Blisko 300 pięciogwiazdkowych opinii, niezliczone podziękowania, a nawet uściski.

Opinie klientów

Co sądzą o mnie kredytobiorcy…

Bądź na bierząco

Sprawdź najnowsze informacje z rynku na moich profilach społecznościowych