Każdy, kto uwielbia świąteczny czas, już nuci sobie kolędy, planuje jak w tym roku ma wyglądać choinka i jaką potrawą zachwycić domowników. Święta za parę dni, zatem to najlepszy moment na udekorowanie domów.

Jak stworzyć świąteczny nastrójOczywiście znajdą się wśród Was osoby, dla których zdobienie domów na Boże Narodzenie to masowy zwyczaj, niezwiązany z istotą przeżywania samych świąt, a nastawiony na dekoracyjny przesyt. Jednak wierzę, że większość potrafi znaleźć złoty środek i rozwieszanie bombek, girland czy światełek traktuje jak miły obowiązek.

Dzisiejszy wpis odbiega tematyką od branży kredytowej. Jest przeznaczony dla tych, którzy kochają magię świątecznych przygotowań oraz dla tych, którzy być może przełamią swój sceptycyzm, ulegną urokowi świąt i przyozdobią w tym roku swoje mieszkanie.

Najczęściej dekorujemy pokój, w którym spędzamy wigilijny wieczór. To tam stawiamy choinkę dodającą blasku świątecznej kolacji. Moim zdaniem warto pomyśleć o skromnym albo wręcz przeciwnie – imponującym ozdobieniu całego mieszkania. Można wybrać przeróżne ozdoby: od tych zaprojektowanych według najnowszych wytycznych, aż po te nawiązujące do tradycyjnych wzorów i kolorów.

Z kolorami świątecznymi jest jak z modą – każdy sezon dyktuje inne trendy. Niemniej jednak wśród całej palety przeróżnych barw są takie, bez których nie wyobrażamy sobie świąt.

Do tradycyjnych kolorów z całą pewnością należy czerwony, który symbolizuje serce, miłość, życie, zielony od lat znany jako oznaka niekończącej się nadziei oraz biały, będący kolorem czystości i niewinności. Dodałbym również kolor złoty, który pojawia się na ozdobach, nadając całości blasku.

Bardzo miło wchodzi się do domu, w którym już przy drzwiach wejściowych można poczuć świąteczny klimat. Jeżeli mamy kominek, warto potraktować go jako centralny punkt i wokół niego poustawiać wszelkie dekoracje.

Coraz częściej ozdabiamy hol, schody, okna, czyli miejsca, które na co dzień mają zupełnie inne przeznaczenie, ale w trakcie świąt są doskonałe do wyeksponowania girland, światełek i bombek.

Każde tego typu działanie ma na celu podkreślenie wyjątkowości tych dni i nadanie im jak najbardziej uroczystego charakteru. Poza tym miło jest cieszyć oczy pięknymi ozdobami, które wprowadzają trochę magicznej atmosfery.

Ciekawostka: czy wiecie skąd wziął się kochany przez wszystkich święty Mikołaj? Otóż nasz ulubiony Pan w czerwonym przebraniu z większym brzuszkiem i długą białą brodą przyćmił historycznego św. Mikołaja z Miry ubranego w staromodną tiarę i pomagającego potrzebującym. To właśnie tą postać odzwierciedla obecny św. Mikołaj.
Życzę Wam samych przyjemności!

Country christmas decoration: wooden window decorated with red candles and latern. View to the mountains.