Czasami zdarza się, że przy pierwszej próbie starania się o kredyt hipoteczny otrzymacie decyzję odmowną. Na szczęście odrzucenie wniosku nie przekreśla marzeń o idealnym mieszkaniu. Co może przesądzić o negatywnej odpowiedzi ze strony banku? Jak postąpić dalej, aby udało się uzyskać pieniądze na zakup nieruchomości?

Można powiedzieć, że istnieje kilka elementów krytycznych, na które trzeba zwrócić uwagę przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny. Przede wszystkim należy dobrze wyliczyć zdolność kredytową, sprawdzić stan prawny kupowanej nieruchomości oraz zweryfikować historię kredytową potencjalnego klienta. Patrząc na wszystkie te wymienione kwestie, da się ocenić z prawie stuprocentowym prawdopodobieństwem, czy uzyskanie pieniędzy będzie możliwe. Jeżeli to nie zostanie dobrze skontrolowane, rzeczywiście bank może odmówić udzielenia zobowiązania.

W sytuacji, gdy traficie do dobrego doradcy, który zwróci uwagę na różnorodne sprawy, praktycznie nie ma możliwości, abyście otrzymali negatywną odpowiedź zwrotną.

Na co zwrócić uwagę przy składaniu wnioskuPomoc doradcy kredytowego

Jeżeli składaliście wniosek za pośrednictwem dobrego doradcy, na pewno wskazał on punkty, przez które może się nie udać. Osoby z doświadczeniem w tym zawodzie od razu po przejrzeniu dokumentów wiedzą, czy jest szansa na uzyskanie kredytu, czy nie. Oczywiście przy niepewnej sytuacji można zaryzykować i spróbować przesłać dokumenty do banku, ale trzeba sobie zadać pytanie – warto?

Przygotowanie do ponownego składania wniosku

Gdy z jakiegoś powodu się nie udało, a chce się podjąć drugą próbę, warto zdecydować się na pomoc specjalisty, który ma duże doświadczenie. Można umówić się na spotkanie, zabrać wszystkie niezbędne dokumenty, jeszcze raz przeliczyć zdolność kredytową, a także zweryfikować pozostałe informacje. Po takiej rozmowie będzie wiadomo, czy obecnie ma się możliwość uzyskania pieniędzy na zakup domu lub mieszkania.

Jakie dokumenty przydadzą się do wyliczenia zdolności? Jakie dokumenty należy przygotować na spotkanie z doradcą kredytowym?

Najczęstsze pytania

Na co zwrócić uwagę przy ubieganiu się o kredyt?

Przede wszystkim należy dokładnie obliczyć zdolność kredytową, sprawdzić historię kredytową oraz upewnić się o stanie prawnym nabywanej nieruchomości.  

Czy po odrzuceniu wniosku o kredyt potrzebna jest pomoc doradcy kredytowego?

Doradcy finansowi po zapoznaniu się z wszystkimi dokumentami, od razu Cię poinformują, czy masz szansę dostać kredyt czy też nie. Dodatkowo przeanalizują Twój odrzucony wniosek i wytłumaczą, dlaczego nie został zatwierdzony. Korzystając z pomocy doradcy prawie niemożliwe jest uzyskanie negatywnej decyzji od banku.