Tytułowe pytanie jest bardzo ogólne, dlatego warto najpierw zastanowić się nad tym, na co przeznaczycie kredyt hipoteczny i czy na pewno chcecie go wziąć. Jeżeli będziecie przekonani, że to dobra decyzja, a także znajdziecie nieruchomość, którą zechcecie kupić, powinniście umówić się na spotkanie z dobrym doradcą hipotecznym. W czym specjalista może Wam pomóc? I jak dostać kredyt hipoteczny?

Pierwszą sprawą, nad którą trzeba się zastanowić, jest ta, po co bierzecie kredyt hipoteczny i co chcecie nim sfinansować. Możecie go wziąć na zakup działki, domu, mieszkania, budowę domu na własnej działce, a także na spłatę innego zobowiązania lub uzyskanie zwrotu kosztów poniesionych na budowę albo zakup nieruchomości. Jeżeli pokrywa się to z Waszymi planami, sprawdźcie, co trzeba zrobić, aby dostać pieniądze.

Warunki uzyskania kredytu hipotecznego

Jak dostaćPrzede wszystkim należy mieć odpowiednią zdolność kredytową – banki biorą pod uwagę bardzo różne kwestie, od zarobków, przez koszty utrzymania, rodzaj stosunku pracy, aż po wiek i stan cywilny. Trzeba również, co oczywiste, wybrać dom, mieszkanie lub działkę, na zakup których chcecie przeznaczyć te pieniądze.

O zdolności kredytowej szerzej pisałem tutaj: https://jacekkur.pl/bank-sprawdza-zdolnosc-kredytowa/

Przy tym należy być zdecydowanym na wzięcie zobowiązania – taka informacja pojawia się tu dlatego, że bardzo często klienci rozważają latami czy warto, czy nie warto i tym samym tracą dobre okazje. Rynek nieruchomości ciągle się zmienia, trzeba o tym pamiętać. W momencie, gdy wymienione wcześniej punkty są odhaczone, pora na wybór ofert banków i złożenie wniosków.

Pomoc doradcy finansowego

W czym może Wam pomóc doradca?

  • Sprawdzi stan prawny nieruchomości, którą chcecie kupić;
  • wyliczy zdolność kredytową na podstawie dostarczonych dokumentów;
  • pomoże ustalić strategię działania i rozwiać wątpliwości związane z kwestią zakupu;
  • podpowie, na co zwrócić uwagę przy szukaniu mieszkania, domu lub działki.

Jeśli nie jesteście przekonani, czy macie szansę na otrzymanie pieniędzy, umówcie się na spotkanie z doradcą, który wprost powie Wam, na ile uzyskanie zobowiązania będzie możliwe.

Najczęstsze pytania

Jaka jest podstawowa rzecz, którą trzeba zrobić, by dostać kredyt? 

Przede wszystkim należy znać cele kredytu, czyli czego dokładnie dotyczy i co będzie finalizował.  

Jakie elementy banki biorą pod uwagę w kwestii zdolności kredytowej? 

Banki biorą pod uwagę wiele czynników. Między innymi są to: zarobki, stan cywilny, rodzaj stosunku pracy, koszty utrzymania, wiek.