słuchawka22 299 34 40

Jacek Kur

Po raz pierwszy idziemy na spotkanie z doradcą kredytowym – żeby mógł on nam skutecznie pomóc, powinniśmy przynieść ze sobą komplet dokumentów. Jakie dokumenty są potrzebne przy kupnie nieruchomości z rynku pierwotnego a jakie jeżeli wybieramy mieszkanie z rynku wtórnego? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w artykule.

Do pierwszego spotkania z doradcą kredytowym trzeba się przygotować. Przede wszystkim należy skompletować niezbędne dokumenty. Na ich podstawie doradca oceni zdolność kredytową. Każdy, bez względu na rodzaj kupowanej nieruchomości, musi mieć potwierdzenie osiąganych dochodów. Ze względu na to, że inne dokumenty są potrzebne przy umowie zleceniu a inne przy działalności gospodarczej, zobaczcie, co przyda się właśnie Wam.

Dokumenty potwierdzające osiągane dochody przy:

  • umowie o pracę – jeżeli zarobki co miesiąc są podobne, wystarczy podać informację o standardowej wysokości wynagrodzenia;
  • umowie zleceniu i o dzieło – PIT za poprzedni rok oraz informacje o wpływach za ostatnie 6 miesięcy;
  • działalności gospodarczej – PIT za poprzedni rok oraz podsumowanie miesięcy z tego roku z KPiR;
  • dochodzie z wynajmu – PIT za poprzedni rok oraz umowy najmu.

Oprócz wyżej wymienionych dokumentów, należy również przygotować informacje o kupowanej nieruchomości.

Przy nieruchomości z rynku pierwotnego potrzebne będą:

  • projekt umowy z deweloperem;
  • harmonogram płatności za mieszkanie – doradca musi wiedzieć, kiedy zgodnie z harmonogramem kończy się wkład własny klienta i tym samym od kiedy ma się rozpocząć wypłata kredytu.

Przy nieruchomości z rynku wtórnego potrzebne będą:

  • projekt umowy ze sprzedającym – jeżeli jeszcze taki wstępny projekt nie powstał, doradca może przygotować wersję dokumentu dla klienta;
  • numer księgi wieczystej kupowanej nieruchomości.

Jeżeli doradca będzie miał dostęp do wszystkich dokumentów, bez problemu określi zdolność kredytową i pomoże w dalszych procedurach związanych z uzyskaniem kredytu hipotecznego.

© 2020 Jacek Kur - Doradca Kredytów Hipotecznych, Warszawa.
Ikona otwierająca okno zamów rozmowę

Zamów bezpośrednią rozmowę telefoniczną z Jackiem Kur.

Oddzwonię najszybciej jak to będzie możliwe. Prowadzę każdego dnia wiele spotkań z klientami i wtedy nie mogę oddzwonić. Dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych lub przekazywany dalej.
Ikona otwierająca okno zamów rozmowę

Twój numer został przekazany

Dziękujemy