Doradca finansowy nie tylko pomaga w otrzymaniu kredytu hipotecznego, ale również w transakcji zakupu nieruchomości. Wesprze Cię zarówno w wyborze mieszkania, jak i w szukaniu Twojego wymarzonego lokum.  

Rodzaje klientów 

  1. Osoby, które wybrały już swoje mieszkanie. 
  2. Osoby, które są na etapie poszukiwań. 
  1. W tym przypadku osoba wykwalifikowana, na samym początku, sprawdza wszystkie potrzebne dokumenty, stan prawny oraz terminy płatności. Zapewnia i dokładnie analizuje wszystkie informacje, by transakcja odbyła się bezpiecznie. Poza tym, dokładnie zagłębia się w zapisy w umowach, akty notarialne czy w treść w Księgach Wieczystych.  
  2. Doradca na początku daje wskazówki swoim klientom; na co zwracać uwagę, czego nie szukać i jak znaleźć dobre mieszkanie. Pilnuje, by klienci nie zdecydowali się na problematyczny przypadek. Sprawdza zapisy w umowie i w przypadku zauważenia kwestii niekorzystnych dla klientów, od razu ich o tym informuje i wspólnie podejmują dalsze kroki. Dodatkowo, tak samo jak w pierwszym przypadku, sprawdza również zapisy w umowach, Księgach Wieczystych oraz akty notarialne. 

Kiedy może pojawić się problem z zakupem nieruchomości? 

kupno mieszkania marzeń
  • Problem, który może pojawić się przy zakupie mieszkania na rynku wtórnym to kupno lokum ze spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu. Nie każdy bank jest skłonny udzielić kredytu dla tego typu nieruchomości. W tym przypadku należy również zadbać o sprawdzenie stanu prawnego gruntu, na którym stoi nieruchomość. 
  • Na rynku pierwotnym problemem, który pojawia się najczęściej jest spowodowany niedopasowaniem harmonogramu płatności do wysokości wkładu własnego. W przypadku, gdy wkład własny klienta stanowi 10% wartości nieruchomości, a deweloper chciałby od razu 20%, zakup jest niemożliwy do zrealizowania. 

Ważne jest, by dokładnie sprawdzać wszystkie dokumenty, niezależnie na którym rynku mieszkanie zostało zakupione. Wiadomo, że mogą pojawić się problemy, ale współpraca z doradcą powinna przynieść wymierne korzyści dla klienta.  

Pytania i Odpowiedzi

Jak doradca pomaga osobom, które wybrały już swoje mieszkanie? 

Doradca finansowy, przede wszystkim, sprawdza potrzebne dokumenty, terminy płatności oraz stan prawny. Skupia się również na zapisach w umowach, aktach notarialnych oraz zapisach w Księgach Wieczystych. Pilnuje, by transakcja odbyła się bezpiecznie. 

W jaki sposób doradca pomaga osobom, które są na etapie poszukiwań mieszkania? 

Na początku daje klientom wskazówki oraz wskazuje na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze. Sprawdza zapisy w umowie i w razie jakichkolwiek niekorzystnych kwestii dla klienta, od razu go o tym informuje. Zagłębia się również w zapisy w umowach, Księgach Wieczystych oraz sprawdza akty notarialne.