Dowiedz się jakie są rodzaje kredytów hipotecznych
Zdolność kredytową wylicza się na podstawie dochodów ubiegającej się osoby. Maksymalny kredyt, który możesz otrzymać to 90% wartości nieruchomości. Zatem wkład własny to min. 10%. Pod względem przepisów maksymalny okres kredytowania to obecnie 35 lat, ale w praktyce w większości banków jest to okres 30 lat.
Zazwyczaj musisz być właścicielem nieruchomości, aby móc ustanowić hipotekę jako formę ochrony udzielonej pożyczki. Są natomiast dwa banki, które udzielą Ci pożyczki hipotecznej nawet gdy nie posiadasz nieruchomości. W tym przypadku musisz tylko uzyskać zgodę innej osoby, która taką nieruchomość zgodzi się dać jako zabezpieczenie pożyczki. Na przykład, syn lub córka mogą wziąć pożyczkę hipoteczną pod zastaw domu rodziców.
Dzięki temu rozwiązaniu możesz przenieść swoje zobowiązanie do innego banku, na bardziej atrakcyjne warunki, uwzględniając nowe promocje. Dodatkowo możesz skonsolidować przy tym inne zobowiązania takie jak karty kredytowe, czy pożyczki gotówkowe i płacić mniejsze raty miesięczne.
Możesz skonsolidować wszystkie udokumentowane zobowiązania i za pomocą tego rozwiązania uporządkować swoje finanse oraz spłacać wszystkie zadłużenia jedną ratą w ustalonym terminie. Kredyt konsolidacyjny zabezpiecza się hipoteką. Oprocentowanie kredytu jest niższe od kredytów gotówkowych a okres spłaty dłuższy, dzięki czemu rata będzie niska.
Moje specjalizacje
Przyda Ci się niezależny, skuteczny doradca kredytów hipotecznych, który wyjaśni Ci cały proces, pomoże zebrać konieczne dane i wypełnij wniosek, a następnie zaprezentuje i wynegocjuje dla Ciebie najlepsze warunki kredytowe.
Cieszące się ogromną popularnością segmenty i bliźniaki, usytuowane blisko natury na peryferiach Warszawy, przyciągają uwagę właścicieli ziem oraz niestety nie zawsze doświadczonych małych firm budowlanych.
Przy pierwszym wniosku było dużo pracy. Teraz będzie nieco łatwiej, ale bank patrzy już na Ciebie inaczej. Mniejszy stres? Więcej czasu dla siebie? Wynegocjowanie konkurencyjnych warunków? Licz na moje wsparcie.
kto pyta nie błądzi
To każde zobowiązanie, którego zabezpieczenie stanowi wpis hipoteki w księdze wieczystej danej nieruchomości. Kredyt hipoteczny może zaciągnąć zarówno osoba prywatna , jak i firma na zakup: działki niezabudowanej, lokalu użytkowego, na spłatę innych zobowiązań (gotówkowych, samochodowych czy spłatę kart kredytowych), a więc nie tylko na zakup mieszkania.
Niskie oprocentowanie i niska prowizja mogą wydawać się świetnym interesem. Nie dajcie się jednak nabrać na tanie chwyty marketingowe. Najczęściej kryją się tam dodatkowe ubezpieczenia powodujące podwyższenie całkowitych kosztów kredytu mieszkaniowego.
Zasadniczą i najważniejszą różnicą jest przeznaczenie uzyskanych środków. W przypadku kredytu hipotecznego mogą to być: zakup domu i/lub jego budowa, zakup mieszkania, działki itd. Natomiast pożyczka hipoteczna może być przeznaczona na dowolny cel, nawet niezwiązany z nieruchomością. UWAGA! Jeżeli chcecie otrzymać pieniądze na remont lub konsolidację, należy wziąć kredyt hipoteczny, a nie pożyczkę hipoteczną. Remont, wykończenie, przebudowa oraz konsolidacja są celami kredytu hipotecznego, tylko innego typu, ale oprocentowanego tak samo nisko jak kredyt na zakup. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na blogu.
Kredyt mieszkaniowy zakłada dopełnienie identycznych formalności jak kredyt hipoteczny. Jedną z głównych różnic jest przeznaczenie pieniędzy z tego rodzaju kredytu. W tym przypadku ogranicza się ono do zakupu domu jednorodzinnego, mieszkania, domku letniskowego, garażu, czy też wykupu mieszkania zakładowego lub komunalnego. Ponadto, kredyt mieszkaniowy przyznawany jest tylko osobom prywatnym, natomiast kredyt hipoteczny może zostać udzielony także przedsiębiorcom. Skutkiem tego może być nieco wyższe oprocentowanie niż w kredycie mieszkaniowym, gdyż zwiększa się ryzyko, że przedsiębiorca inwestujący w nieruchomość komercyjną poniesie porażkę i będzie niewypłacalny.
Najlepszy kredyt to z całą pewnością taki, który jest indywidualnie dopasowany do Waszej aktualnej sytuacji finansowej. Niemniej trudno jednoznacznie ocenić, jaka oferta będzie najkorzystniejsza bez przeprowadzenia wywiadu i zapoznania się z Waszymi potrzebami oraz oczekiwaniami. Jedno jest pewne – najlepszy kredyt to taki, który jest przemyślany, poddany dokładnej analizie i porównany w kilku w bankach. Podczas podejmowania tak ważnych decyzji należy pamiętać o złotej zasadzie: „kieruj się głową, nie emocjami”. Mogę zagwarantować, że dzięki mojej pomocy wspólnie wybierzemy dla Ciebie najlepszą z aktualnie dostępnych ofert kredytowych.
Satysfakcja Moich Kredytobiorców jest bezcenna
Opinie klientów
Państwo Antosik
Rodzina z Warszawy
Pan Jacek szybko i skutecznie pomógł nam wybrać najkorzystniejszy kredyt. Zajął się wszystkimi formalnościami i od początku do końca wysztko odbyło się profesjonalnie i przesympatycznie.
Państwo Karpowicz
Małżeństwo z Warszawy
Jedną z największych zalet Pana Jacka była dyspozycyjność. Odpowiedź na każde nurtujące nas pytanie otrzymywaliśmy w zasadzie tego samego dnia. Dzięki temu możemy się cieszyć naszym wymarzonym mieszkaniem.
Pan Daniel
Manager Firmy
Dzięki Panu Jackowi już w pierwszej rozmowie telefonicznej dowiedziałem się jaką mam zdolność kredytową i na jakie mieszkanie mogę sobie pozwolić.
Kredyty Hipoteczne - Warszawa
Bonifraterska 17/6 piętro, 00-203 Warszawa
Pon - Pt: 8:00 - 19:00
Sobota: 9:00 - 15:00
Od dwudziestu lat pomagam singlom, parom i rodzinom skutecznie i bezstresowo organizować kredyty hipoteczne na wyjątkowo korzystnych dla nich warunkach.
© 2023-24 Jacek Kur. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Wykonawca BROADEN.pl