Oto jakie wyróżnia się rodzaje kredytów hipotecznych:

Kredyt mieszkaniowy hipoteczny.

 • Kredyt hipoteczny może być przeznaczony na zakup mieszkania czy też domu od dewelopera lub na rynku wtórnym, budowę domu albo zakup działki.

  Zdolność kredytową wylicza się na podstawie dochodów osoby ubiegającej się. Maksymalny kredyt, który mogą państwo otrzymać to 90% wartości nieruchomości. Zatem wkład własny klienta to min. 10%. Pod względem przepisów maksymalny okres kredytowania to obecnie 35 lat, ale w praktyce w większości banków jest to okres 30 lat.

Pożyczka hipoteczna.

 • Dzięki pożyczce hipotecznej przyznane środki mogą wykorzystać państwo na dowolnie wybrany cel.

  Jeżeli zostanie ona zabezpieczona hipoteką, oprocentowanie będzie niższe, ale czas spłaty zostanie wydłużony. W tym przypadku kredytobiorca musi być właścicielem nieruchomości, aby móc ustanowić hipotekę jako formę ochrony udzielonej pożyczki. Są natomiast dwa banki, które udzielą pożyczki hipotecznej osobie, która nie ma nieruchomości. W tym przypadku musi ona uzyskać zgodę innej osoby, która taką nieruchomość zgodzi się dać jako zabezpieczenie pożyczki. Na przykład, syn lub córka mogą wziąć pożyczkę hipoteczną pod zastaw domu rodziców.

Kredyt hipoteczny konsolidacyjny.

 • Konsolidacja kredytów umożliwia obniżenie dotychczasowych rat.

  Mogą państwo skonsolidować wszystkie udokumentowane zobowiązania i za pomocą tego rozwiązania uporządkować swoje finanse oraz spłacać wszystkie zadłużenia jedną ratą w ustalonym terminie. W przypadku posiadania nieruchomości, będącej wolną od obciążeń, kredyt konsolidacyjny można zabezpieczyć hipoteką. Dzięki temu oprocentowanie kredytu będzie znacznie niższe.

Kredyt hipoteczny refinansowy.

 • Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które są niezadowolone ze swojego dotychczasowego kredytu.

  Dzięki temu rozwiązaniu mogą państwo przenieść swoje zobowiązanie na bardziej atrakcyjnych warunkach uwzględniając nowe promocje do innego banku. Dodatkowo można skonsolidować przy tym inne zobowiązania takie jak karty kredytowe, czy pożyczki gotówkowe i spłacać mniejsze raty miesięczne.

Jak można szybko otrzymać atrakcyjny kredyt hipoteczny?      ZAPYTAJ SIĘ