Przy ubieganiu się o kredyt należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników: 

  • przede wszystkim trzeba dokładnie obliczyć zdolność kredytową, 
  • sprawdzić historię kredytową, 
  • sprawdzić stan prawny nabywanej nieruchomości. 

Biorąc pod uwagę te elementy można prawie ze stu procentowym prawdopodobieństwem ocenić, czy bank udzieli klientowi kredytu czy też nie. Jeśli natomiast podane kwestie nie zostaną dokładnie sprawdzone, bardzo możliwe jest, że bank może odmówić udzielenia zobowiązania.  

Najważniejsze kwestie przy składaniu wniosku 

ludzie składający dokumenty
  1. Sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości. 
  1. Precyzyjne obliczenie zdolności kredytowej. 
  1. Sprawdzenie historii kredytowej. 

Czy potrzebna jest pomoc doradcy kredytowego? 

Korzystając z pomocy doradcy finansowego od razu będziesz wiedział, przez które elementy kredyt może zostać nieudzielony. Po zapoznaniu się z dokumentami, wiedzą oni czy klient ma szansę go otrzymać czy też nie. Znajdując osobę wykwalifikowaną praktycznie niemożliwe jest uzyskanie negatywnej odpowiedzi zwrotnej przez bank. 

Jakie kroki podjąć po otrzymaniu negatywnej odpowiedzi? 

Chciałeś, by udzielono Ci kredytu i się nie udało? Nie warto się poddawać. Przede wszystkim, na początku, powinieneś sprawdzić wszystkie punkty wymienione powyżej i skorzystać z pomocy osoby, która ma duże doświadczenie na rynku finansowym. Warto umówić się na spotkanie, zabrać ze sobą wszystkie najpotrzebniejsze dokumenty i razem – sprawdzić powoli wszystkie dane. Doradca po takim wywiadzie powie Ci, czy aktualnie masz szansę zdobyć pieniądze czy też nie. 

Sytuacji w życiu jest dużo, jedne są mniej, a drugie bardziej skomplikowane. Jedno jest pewne – nie warto się poddawać! Przeanalizowanie wniosku kredytowego razem z doradcą może sprawić, że luki zostaną wypełnione, a szansa na zaciągnięcie zobowiązania zwiększy się. 

Pytania i Odpowiedzi

Jakie są najważniejsze kwestie przy składaniu wniosku o kredyt?

Przy składaniu wniosku o kredyt najważniejsze jest dokładne sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, precyzyjne obliczenie zdolności kredytowej oraz zbadanie swojej historii kredytowej. 

Jakie kroki należy podjąć po otrzymaniu negatywnej decyzji od banku w sprawie kredytu?

Na początku powinieneś na spokojnie i dokładnie sprawdzić stan prawny nieruchomości, zdolność oraz historię kredytową. Następnie warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który wraz z Tobą przeanalizuje wszystkie dokumenty i pomoże Ci uzyskać pozytywną odpowiedź od banku.  

Czy bez pomocy doradcy finansowego uda mi się wziąć kredyt?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Z pomocą wykwalifikowanej osoby, która posiada lata doświadczeń i jest to dla niej codzienność, będzie o wiele łatwiej. Zaoszczędzi Ci to dużo czasu oraz niepotrzebnego stresu. Natomiast jeśli chcesz złożyć wniosek bez żadnej pomocy – możesz to bez problemu zrobić.