słuchawka22 299 34 40

Jacek Kur

Czasami zdarza się, że przy pierwszej próbie starania się o kredyt hipoteczny otrzymamy decyzję odmowną. Na szczęście odrzucenie wniosku nie przekreśla marzeń o idealnym mieszkaniu. Co może przesądzić o negatywnej odpowiedzi ze strony banku? Jak postąpić dalej, aby udało się uzyskać kredyt?

Można powiedzieć, że istnieje kilka elementów krytycznych, na które trzeba zwrócić uwagę przy składaniu wniosku o kredyt hipoteczny. Przede wszystkim należy dobrze wyliczyć zdolność kredytową, sprawdzić stan prawny kupowanej nieruchomości oraz zweryfikować historię kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Patrząc na wszystkie te wymienione kwestie, da się ocenić z prawie stuprocentowym prawdopodobieństwem, czy uzyskanie kredytu jest możliwe. Jeżeli to nie zostanie dobrze skontrolowane, rzeczywiście bank może odmówić udzielenia pożyczki. W sytuacji, gdy traficie do dobrego doradcy, który zwróci uwagę na różnorodne sprawy, praktycznie nie ma możliwości, abyście otrzymali negatywną odpowiedź zwrotną.

Pomoc doradcy kredytowego

Jeżeli składaliście wniosek za pośrednictwem dobrego doradcy kredytowego, na pewno wskazał on punkty, przez które może się nie udać. Osoby z doświadczeniem w tym zawodzie od razu po przejrzeniu dokumentów wiedzą, czy jest szansa na uzyskanie kredytu czy nie. Oczywiście przy niepewnej sytuacji można zaryzykować i spróbować przesłać dokumenty do banku, ale trzeba sobie zadać pytanie – warto?

Przygotowanie do ponownego składania wniosku

Gdy z jakiegoś powodu się nie udało, a chce się podjąć drugą próbę, warto zdecydować się na pomoc doradcy kredytowego, który ma duże doświadczenie. Można umówić się na spotkanie, zabrać wszystkie niezbędne dokumenty, jeszcze raz przeliczyć zdolność kredytową, a także zweryfikować informacje. Po takiej rozmowie będzie wiadomo, czy obecnie ma się możliwość uzyskania kredytu na dom lub mieszkanie.

© 2020 Jacek Kur - Doradca Kredytów Hipotecznych, Warszawa.
Ikona otwierająca okno zamów rozmowę

Zamów bezpośrednią rozmowę telefoniczną z Jackiem Kur.

Oddzwonię najszybciej jak to będzie możliwe. Prowadzę każdego dnia wiele spotkań z klientami i wtedy nie mogę oddzwonić. Dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych lub przekazywany dalej.
Ikona otwierająca okno zamów rozmowę

Twój numer został przekazany

Dziękujemy