Większość osób przeraża każdego rodzaju umowa, wiele zapisów, sformułowań, których się nie zna, ale czy warto się tego obawiać?  Warunki zwykle są czytelne. Po jej podpisaniu po prostu klient zobowiązuje się do terminowej spłaty kredytu.  

Przy podpisywaniu umowy kredytowej 

Mężczyzna siedzący w banku
  • Należy przede wszystkim zapoznać się z umową kredytową, którą przykładowo doradcy finansowi wysyłają drogą mailową, by klienci mogli bez stresu ją przeanalizować.  Powinno się być świadomym, tego co się podpisuje i znać regulamin.  
  • Warto również dokładnie sprawdzić dane osobowe wszystkich kredytobiorców. 
  • Powinno się sprawdzić informacje o promocji, którą kredyt został objęty.  
  • Należy zwrócić uwagę na dane kupowanej nieruchomości. 
  • Warto upewnić się o wysokości oprocentowania, stawkach ubezpieczeń, prowizji oraz okresu kredytowania i karencji.  
  • Koniecznie trzeba zapoznać się  z terminem płatności rat. 

Podsumowując – warto sprawdzić, czy warunki umowy określają elementy, na jakie się zdecydowałeś. Umowa powinna być potwierdzeniem tego, o czym prowadziłeś rozmowy ze swoim przedstawicielem lub doradcą finansowym. Dodatkowo, jeśli termin płatności rat Ci nie odpowiada, przed podpisaniem umowy można go jeszcze zmienić bez żadnych opłat! 

Korzystając z usług doradcy finansowego, nie powinniście się niczego obawiać. Na spotkaniu omówicie kwestie związane z kredytem, tak by nie było żadnych wątpliwości co do jego zaciągnięcia.  

Pytania i Odpowiedzi

Co w rzeczywistości daje pomoc doradcy kredytowego? 

Doradcy finansowi po samodzielnym zapoznaniu się z umową kredytową, przekazują ją Tobie, byś bez stresu mógł przeczytać ją w domu. Po czym, gdy pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, możesz się z nimi bezproblemowo skontaktować, a oni wyjaśnią Ci każdą nurtującą kwestię. 

Co powinno się sprawdzić przed podpisaniem umowy kredytowej? 

Przede wszystkim, należy sprawdzić dane osobowe wszystkich kredytobiorców, szczegóły promocji, którą kredyt został objęty, dane zakupionej nieruchomości oraz wysokość oprocentowania, prowizji, stawek ubezpieczeń, okresu kredytowania i okresu karencji.  

Czy warto obawiać się umowy kredytowej? 

Odpowiedź brzmi: nie! Przede wszystkim, gdy wesprzesz się pomocą doradcy finansowego, nie musisz się niczym przejmować. On wskaże Ci najlepszą opcję i poprowadzi do końca procesu kredytowego.