słuchawka22 299 34 40

Jacek Kur

Gdy klient decyduje się na kredyt hipoteczny, zastanawia się, od czego zacząć, co powinien wiedzieć i jak postąpić, żeby nie dać się oszukać. Podpowiadam, na co zwrócić uwagę na początku. Czy lepiej wziąć kredyt w banku, w którym już mamy konto, czy przejść do konkurencji?

Dla każdego wzięcie kredytu na mieszkanie albo dom to bardzo poważna decyzja – w dodatku decyzja na długie lata. Zanim złożysz całą masę podpisów na wszystkich dokumentach, powinieneś wiedzieć, gdzie w ogóle zacząć poszukiwania najlepszej oferty kredytowej.

Bank – swój czy konkurencyjny

Najczęściej pierwsze kroki kieruje się do banku, w którym ma się już konto albo lokatę, gdzie wcześniej brało się mniejszy kredyt – słowem do znanego, zaufanego miejsca. Czy to jest dobry wybór? Zależy. Rzeczywiście możesz czuć się wtedy pewniej, niestety otrzymasz taką samą ofertę jak osoba, która do tej pory nie miała do czynienia z tym konkretnym bankiem. Mało która instytucja przewiduje preferencyjne warunki dla obecnych klientów. Dodatkowo często okazuje się, że Twój bank ma przeciętną ofertę, ale ponieważ nie masz porównania, tego nie wiesz. Co w takim razie zrobić, aby nie przepłacać?

Znajdź polecanego doradcę

Rada jest jedna – dowiedz się jak najwięcej o wszystkich dostępnych ofertach. W tym może Ci pomóc doradca kredytowy, który porówna warunki z kilkudziesięciu banków, wyjaśni wszystkie niezrozumiałe zapisy i pomoże wybrać najlepszy kredyt. Żeby faktycznie znaleźć ofertę idealną, trzeba być na bieżąco – teoretycznie oczywiście można chodzić od banku do banku, a na koniec samodzielnie dokonać porównania. Sęk w tym, że zajmie to bardzo dużo czasu i nadal nie da pewności. Dlaczego? Niektórych rzeczy się nie dosłyszy, nie zrozumie, nie zwróci na nie uwagi.

Kredyt hipoteczny – o co pytać?

Wobec tego najpierw znajdź sprawdzonego doradcę i dowiedz się, jak działa. Czytaj opinie w internecie, zadzwoń, wstępnie porozmawiaj. Potem zdecyduj się na indywidualne spotkanie – to nic nie kosztuje, a pozwala na rozwianie wątpliwości. Pytaj o wszystko, co budzi Twój niepokój albo wydaje Ci się niezrozumiałe. Pamiętaj, że mailowo i telefonicznie da się załatwić wiele spraw, ale bezpośrednia rozmowa pozwala na więcej. Wysłuchaj tego, co przedstawia Ci doradca kredytowy, a potem razem zadecydujcie, co jest dla Ciebie najlepsze. W końcu to Ty będziesz spłacać zobowiązanie przez następne lata – nie daj się oszukać i nie przepłacaj.

© 2020 Jacek Kur - Doradca Kredytów Hipotecznych, Warszawa.
Ikona otwierająca okno zamów rozmowę

Zamów bezpośrednią rozmowę telefoniczną z Jackiem Kur.

Oddzwonię najszybciej jak to będzie możliwe. Prowadzę każdego dnia wiele spotkań z klientami i wtedy nie mogę oddzwonić. Dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych lub przekazywany dalej.
Ikona otwierająca okno zamów rozmowę

Twój numer został przekazany

Dziękujemy