Od 15 lat pomagam jako doradca w sprawach bankowego finansowania zakupów nieruchomości i pożyczek zabezpieczonych hipotekami.22 299 34 40

Jacek Kur

Większość klientów uznaje umowę kredytową za długą i skomplikowaną. Mimo to nie powinniście się jej bać – w końcu zgodnie z zapisami w niej zawartymi zobowiązujecie się do długoletniej spłaty zobowiązania. Co przede wszystkim należy sprawdzić przed podpisaniem umowy? Kto może Wam pomóc w zrozumieniu poszczególnych kwestii? Odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule.

Przede wszystkim umowę kredytową należy dokładnie przeczytać – ja przesyłam ją swoim klientom drogą mailową, aby spokojnie mogli się z nią zapoznać. Najważniejsze żeby rozumieć zapisy i mieć świadomość tego, co się podpisuje. Samo złożenie podpisów następuje wtedy, kiedy całość jest jasna.

Co trzeba sprawdzić, zanim podpisze się umowę?

Przed podpisaniem umowy należy sprawdzić podstawowe informacje:

  • dane osobowe wszystkich kredytobiorców;
  • dane kupowanej nieruchomości;
  • wysokość oprocentowania, prowizji, stawek ubezpieczeń, okresu kredytowania, okresu karencji – powinny być takie jak ustalono;
  • szczegóły promocji, którą został objęty kredyt.

Krótko mówiąc, należy zweryfikować, czy warunki, na podstawie których zdecydowaliście się na wzięcie zobowiązania w tym banku, a nie w innym, zostały uwzględnione w zapisach umowy. Umowa powinna potwierdzać wszystko to, o czym wcześniej rozmawialiście z przedstawicielem banku albo z ekspertem finansowym. Każda kwestia ma tu znaczenie.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Na termin płatności rat. Sprawdźcie, czy wypada on po dniu, w którym dostajecie wynagrodzenie. Dopóki nie podpiszecie umowy, zmianę terminu można wprowadzić bez dodatkowych opłat. Po podpisaniu niestety konieczne będzie sporządzenie aneksu – płatnego.

Kto może wyjaśnić zapisy umowy kredytowej?

Jeżeli korzystacie z usług eksperta finansowego, to właśnie on powinien wyjaśnić Wam wszystkie kwestie związane z zapisami umownymi. W sytuacji, gdy moi klienci mają pytania dotyczące umowy, spotykamy się, aby je omówić. Dopiero potem, na kolejnym spotkaniu, składacie niezbędne podpisy.

Sprawdźcie również, jak wziąć kredyt i nie dać się oszukać.

 

© 2021 Jacek Kur - Doradca Kredytów Hipotecznych, Warszawa.
maksymalną zdolność zobowiązań wyliczy za Ciebie doświadczony doradca

Zamów bezpośrednią rozmowę telefoniczną z Jackiem Kur.

Oddzwonię najszybciej jak to będzie możliwe. Prowadzę każdego dnia wiele spotkań z klientami i wtedy nie mogę oddzwonić. Dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych lub przekazywany dalej.
kalkulator pomoże Ci oszacować wysokość rat

Twój numer został przekazany

Dziękujemy